Златан Ибрахимович направи своя официален повторен дебют като футболист на Милан. Това се случи в мач от 18-ия кръг на Серия А, в който обаче „росонерите“ не успяха да победят Сампдория у дома – 0:0.
„Сан Сиро“ посрещна еуфорично шведа, който влезе в игра в 55-ата минута на мястото на Кжищоф Пионтек. И преди това, а и особено след влизането на Ибра, Милан бе по-добрият отбор на терена. Това обаче така и не доведе до гол.
Ибрахимович можеше да реализира в 63-ата минута след опасен удар с глава, но Емил Одеро направи страхотно спасяване.
След ремито Милан остава на незавидното 12-о място с 22 точки, докато Сампдория е на 16-а позиция с 16.
В друг мач от кръга Аталанта разгроми Парма с 5:0 в сблъсък между два тима, представящи се на много високо ниво от началото на кампанията. Болоня и Фиорентина пък поделиха по точка след 1:1 помежду си.
Кристиан Роналдо бе над всички в Торино, постигайки хеттрик за успеха с 4:0 над Каляри. Гонсало Игуаин добави още един гол.
По-късно са мачовете Лече-Удинезе и Наполи-Интер.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS