Ибрахимович отново напомни за себе си

Шведът с два гола за първа победа на Галакси от 20 юли

Звездата на Лос Анджелис Галакси Златан Ибрахимович отбеляза и двете попадения в срещата между Ел Ей Галакси и Далас в 25-ия кръг от шампионата, спечелена от тима на Златан с 2:0.

Капитанът на клуба върна тима си към победния път, след 3 поредни мача без победа и така доближи отбора към плейофите. Попаденията паднаха в 68-та и 82-та минути. Голмайсторът вече има 18 попадения на своята сметка за тази кампания, а за 47-те си срещи в МЛС има 40 попадения.

Почти 20 000 зрители станаха свидетели на двубоя на стадион “СтъбХъб Център”. При първото попадение 37-годишният реализатор засече центриране от левия фланг на норвежеца Скиелвиг и с вътрешен удар с десния крак откри резултата.

Второто попадение в срещата падна 14 минути по-късно, когато Ибрахимович бе точен след изпълнение на дузпа. Веднага щом топката се оплете в мрежата, шведът победоносно вдигна ръце и не забрави да се пошегува с вратаря на съперниците, който бе пратен в другия ъгъл.

До края на срещата резултата остана непроменен и по този начин Ибрахимович и компания записаха първи успех от 20 юли насам.

В момента те заемат 3-та позиция в Западната конференция, с актив от 40 точки, на 15 точки зад лидера в класирането и техен местен съперник Лос Анджелис, който е с мач по-малко. Далас е на 8-о място с 36 пункта.