Вердер Бремен с Илия Груев в състава поднесе най-голямата изненада в Бундеслигата от началото на сезона, след като надви Борусия Дортмунд като гост с 3:2. На „Сигнал Идуна Парк“ домакините водеха в резултата с 2:0 до 88-ата минута благодарение на голове на Юлиан Бранд и Рафаел Герейро. Гостите от Бремен, за които младежкият национал на България се появи в игра в 81-ата минута, обаче вкараха 3 гола само в рамките на 6 минути между 89-ата и 95-ата минута чрез Лий Бюканън, Никлас Шмит и Оливър Бърк и по този начин нанесоха първо поражение на „жълто-черните“ от началото на сезона.

С успеха хората на Оле Вернер събраха 5 точки и са на 7-о място, докато Дортмунд е с точка повече на 6-ата позиция.

Преди почивката във Вестфалия домакините владееха повече топката, но „бременските музиканти“ имаха повече удари по посока вратата на Грегор Кобел. При един пряк своборен удар в 22-ата минута Марко Фридъл намери много добре Йенс Стаге, който стреля с глава, но прати топката над вратата.

В добавеното време на първата част търпението на „жълто-черните“ им се отблагодари. Марко Ройс подаде към Юлиан Бранд на дясното крило. Бранд тръгна на рейд към центъра, като успя да се измъкне от няколко футболисти на бременци и с добре насочен удар от границата на наказателното поле прати топката в долния ляв ъгъл на Иржи Павленка.

След почивката играта остана равностойна, като след час игра хората на Оле Вернер можеха да изравнят. Перфектно центриране на Марвин Дюкш намери Антони Юнг, който стреля с глава, но топката отново не намери вратата на Дортмунд.

Така се стигна до 77-ата минута, когато торган Азар центрира от ъглов удар вляво от вратата на Вердер. Защитник на гостите изчисти с глава, но кълбото стигна до Рафаел Герейро, който с удар от около 25 метра свари неподготвен Павленка и удвои.

Младежкият национал на България Илия Груев се появи в игра в 81-ата минута, за да помогне на своя тим в опита да вземе нещо от мача.

В 89-ата минута обаче надеждата за гостите се върна. Нико Шлотербек опита да изчисти топката, но я прати на крака на Лий Бюканън, който с удар с външен фалц от границата на наказателното поле остави безпомощен Кобел и направи разликата в мача само едно попадение.

Този гол окрили Вердер и в 94-ата минута Амос Пипер центрира много добре отдясно. В наказателното поле Емре Джан изпусна Никлас Шмит, който с глава изравни – 2:2.

Шокът за „жълто-черните“ бе толкова голям, че в петата минута на добавеното време те сбъркаха и дадох шанс на Вердер за нова атака. Мичел Вайзер намери брилянтно Оливър Бърк между централните защитници на Дортмунд. Шотландецът си поведе добре топката и с безпощаден удар порази вратата на „жълто-черните“, като така Вердер вкара 3 гола за 6 минути и направи паметен обрат.