Интер едва стигна до точка срещу Торино и изостана в битката за титлата (ВИДЕО)

Торино и Интер не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в мач от 29-ия кръг на Серия А. Бремер изведе торинци напред в резултата, но дълбоко в добавеното време Алексис Санчес донесе точката на гостите.

Определено настоящите шампиони могат да съжаляват, защото направиха куп пропуски. Слаб мач изигра Един Джеко, а вратарят на домакините Етрит Бериша беше почти безгрешен.

Ремито може да коства много за Интер в устрема за защита на титлата. Тимът е трети в класирането с актив от 59 точки, на 1 зад Наполи и на 4 зад Милан. Трябва обаче да се отбележи, че Интер е с мач по-малко.

Първата възможност в мача се откри пред торинци още в 3-тата минута. Капитанът Андреа Белоти се озова на добра стрелкова позиция, но ударът му премина покрай вратата на Самир Ханданович.

По-добрият старт на Торино обаче даде резултат в 12-ата минута. Топката беше центрирана от ъглов удар. Бремер се ориентира най-бързо в разбъркване и с глава реализира за 1:0.

Секунди по-късно Ханданович успя да парира мощен удар на Белоти. В 15-ата минута „нерадзурите“ създадоха първото си добро голово положение. Лаутаро Мартинес беше намерен с подаване в наказателното поле, но неговият удар беше спасен от Етрит Бериша.

Силните минути за Интер продължиха. В средата на полувремето Бериша отклони остро подаване във вратарското поле преди играч на гостите да засече.

Десет минути преди почивката торинци имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Ранокия в наказателното поле. Главният съдия Марко Гуида обаче беше категоричен, че няма основания за наказателен удар.

В самия край на първата част Роландо Мандрагора отправи мощен изстрел, който премина на сантиметри покрай целта.

Торино влезе по-добре във втората част, като организира няколко опасни атаки, които обаче не доведоха до нищо кой знае колко интересно за вратата на Ханданович.

Постепенно Интер взе инициативата и диктуваше случващото се на терена. Наложи се Бериша да прави ново спасяване след удар на Федерико Димарко. Час игра след първия съдийски сигнал удар с глава на Един Джеко от чиста ситуация не намери целта.

Три минути по-късно Йосип Брекало направи огромен пропуск. Той надбяга защитата на „нерадзурите“ и се озова сам срещу Ханданович.  Стражът беше преодолян, но ударът на Брекало – избит в ъглов удар. При последвалото центрира Армандо Ицо стреля с глава, но стражът на Интер реагира блестящо, за да предотврати сигурен гол.

Две минути преди изтичането на редовното време Джеко направи нов голям пропуск. От близко разстояние босненецът не успя да намери целта.

Все пак дълбоко в добавеното време „нерадзурите“ стигнаха до изравняването и точката. Алексис Санчес вкара след бърза контраатака. Бериша беше много близо до отразяването на изстрела, но чилиецът беше безпощаден в ситуацията.

Рома се измъкна срещу Удинезе с дузпа в края (ВИДЕО)