Интер Милано не успя да победи Парма като домакин и стигна само до точката от срещата. Двубоят бе от 9-ия кръг на Серия А и завърши наравно 2:2. При евентуална победа „нерадзурите“ щяха да оглавят класирането, с точка преднина пред шампионите, които по-рано през деня завършиха 1:1 срещу Лече.

Головете за домакините вкараха Антонио Кандрева и Ромелу Лукаку, докато точни за „жълто-сините“ бяха Ян Карамо и Жервиньо.

Срещата започна чудесно за Интер, който поведе в резултата в 23-ата минута. Автор на попадението бе Антонио Кандрева. Избита топка след центриране от ъглов удар попадна на крака му и той мигновено шутира по посока противниковата врата. Кълбото смени своята траектория, след като срещна крака на бранител от гостуващия тим, така че вратарят нямаше шанс да предотврати попадението (1:0).

Само три минути по-късно индивидуалният блясък на Ян Карамо възстанови равенството 1:1. Котдивоарецът проби и намери пространство за изстрел. Ударът му от границата на наказателното поле намери горния десен ъгъл на пазената от Самир Ханданович врата.

Точно половин час от първия съдийски сигнал Парма постигна пълен обрат в резултата. Карамо отново изигра важна роля в попадението. Той използва скоростта си при бърза контраатака. Жервиньо и Карамо се оказаха в ситуация двама срещу двама с бранителите на Интер. Бившият футболист на „нерадзурите“ намери сънародника си, който материализира бързото нападение за 2:1 в полза на гостите.

В началните минути на втората част Ромелу Лукаку изравни за 2:2. Кандрева намери белгиеца в наказателното поле с прецизен пас по земя. Нападателят овладя и се разписа. Имаше сериозни съмнения за засада, но ВАР все пак зачете гола.

До края на мача Интер бе по-активният отбор, който търсеше пълния комплект от точки. Опасните удари на Антонио Кандрева, Стефан де Врай и младока Еспозито обаче не намериха очертанията на вратата.

В следващия кръг на Серия А Интер гостува на Бреша. За Парма предстои домакински мач срещу Верона.