Интер Маями спечели с 3:1 гостуването си на Ди Си Юнайтед от Мейджър Лийг Сокът. Отборър, собственост на Дейвид Бекъм, беше без голямата си звезда Лионел Меси, който е контузен.

С гол на Леонардо Кампаня и два на Луис Суарес „фламинготата“ обаче стигнаха до успеха. Те трябваше да правят обрат, след като Ди Си Юнайтед поведе чрез Джаред Страуд.

С успеха Интер Маями събра 10 точки и е лидер в Източната конференция на МЛС. Ди Си Юнайтед е седми с актив от 5 точки.

Мачът започна чудесно за домакините, които поведоха четвърт час след първия съдийски сигнал. Страуд беше изпуснат от защитата на Интер Маями и порази целта за 1:0.

В средата на първата част Луис Суарес и компания възстановиха равенството. Кампаня се разписа.

След почивката гостите стигнаха до трите точки с два гола на Суарес. Опитният уругваец се разписа в 72-рата и в 85-тата минути.

В края на редовното време Ди Си Юнайтед остана с човек по-малко. Педро Сантош си изпусна нервите и си изкара директен червен картон.