Лионел Меси и Луис Суарес ще играят за националните си отбори на Копа Америка, а това също означава, че Интер Маями няма да разчита на техните услуги в мачовете от МЛС, които се играят през този период.

Треньорът Тата Мартино може да е доволен от епилога при гостуването във Филаделфия, въпреки че отборът му стигна до победата по драматичен начин и с гол в самия край.

Гостите от Флорида имаха пасив от 3-ата минута, изравниха в началото на второто полувреме, но продължиха с двама футболисти по-малко заради червените картони на Руис и Авилес.

Когато Юнион се опитваше да спечели срещата, Интер Маями направи контраатака, която бе завършена от Лео Афонсо, бразилският футболист, който в 94-ата минута отбеляза за 1:2 и се превърна в герой на феновете на гостите.

За разлика от южноамериканските звезди, титуляри за Интер Маями бяха бившите испански национали Серхио Бускетс и Жорди Алба, които вече не играят за националния си отбор.