Интер постигна трета победа в Серия А, след като не даде шансове за изненада на новака Кремонезе. „Нерадзурите“ спечелиха с 3:1 без да блестят кой знае колко, с което фиксираха девета точка от началото на сезона.

Миланци вкара важен гол още в 12-ата минута, което отвори мача за „нерадзурите“. Хоакин Кореа бе на точното място и овладя отбитата топка в наказателното поле, стреляйки във вътрешната страна на левия стълб.

Гостите от Кремонезе имаха своите шансове, но в 29-ата минута Интер пропусна наистина добро положение. Милан Шкиниар пое топката и отправи хубав удар по земя. Андрей Раду обаче спаси с добър рефлекс.

Вторият гол за Интер бе факт в 38-ата минута. Хакан Чалханоглу намери свой съотборник в добра позиция на границата на наказателното поле и Николо Барела стреля от движени, като „закачи“ топката в горния ляв ъгъл на вратата.

Въпреки разликата в класите гостите от Кремонезе успяха да отправят няколко точни удари по посока на вратата на домакините, като 30 минути преди края на мача Интер имаше 2 гола от 3 точни удара, а Кремонезе 0 попадения от същия брой точни удари.

Домакините вкараха и трето попадение в 76-ата минута. Преди това обаче Андрей Раду реагира страхотно на удар на Дензел Думфрис. Лаутаро Мартинес също пропусна добра възможност, след като изпрати топката над гредата. Така се стигна до попадението на Мартинес. Той получи добър пас от Николо Барела и този път не сбърка – 3:0.

Гостите все пак стигнаха до гол в последната минута на двубоя. Давид Окерере пое подаване и стреля неспасяем удар, който попадна в горния десен ъгъл на вратата.

Дибала изстреля Рома на върха с първи голове, Антов остана на пейката (ВИДЕО)

Милан пак не би извън „Сан Сиро“ преди дербито с Интер (ВИДЕО)