Интер спечели категорично с 5:1 гостуването си на Монца от 20-ия кръг на Серия А. За „нерадзурите“ на два пъти се разписаха Хакан Чалханоглу и Лаутаро Мартинес, а едно попадение прибави Маркус Тюрам. Единственият гол за домакините пък бе дело на Матео Песина от дузпа.

След разгромния успех Интер продължава да е едноличен лидер с 51 точки, на 5 пред втория Ювентус, за който предстои домакинство на Сасуоло. Монца е 11-и с 25 точки.

Мачът започна на високо обороти. Още в 12-ата минута Интер получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка на Роберто Галярдини. Наложи се намесата на ВАР, защото главният съдия първоначално подмина ситуацията.

Зад топката застана Хакан Чалханоглу, който не пропусна да отбележи за 1:0. Секунди по-късно гостите удвоиха преднината си. Федерико Димарко намери Лаутаро Мартинес в наказателното поле. Аржентинецът беше изпуснат от защитата на Монца и вкара.

Половин час след началото Монца най-сетне успя да отвърне. Матео Песина прати топката в противниковата врата, но попадението му не беше зачетено заради засада.

След почивката Интер продължаваше да доминира, а головете не спираха. В 60-ата минута Хакан Чалханоглу направи резултата класически. Маркус Тюрам му сервира топката. За турския национал беше по-лесната задача – да се разпише за втори път.

В 68-ата минута домакините получиха 11-метров наказателен удар за нарушение на Матео Дармиан. Песина стреля от бялата точка и отбеляза.

Вместо обаче Монца да се доближи до равенството, до края на мача Интер направи победата си по-убедителна.

В 84-тата минута Лаутаро Мартинес покачи на 4:1 след точно изпълнена дузпа, а крайният резултат оформи Маркус Тюрам в 88-ата минута.

В по-ранния мач от италианския шампионат Верона постигна жизнено важна победа с 2:1 над прекия си конкурент за оставане в Серия "А" Емполи и се измъкна от зоната на изпадащите.

Милан Джурич даде преднина на Верона още в третата минута, а в 56-ата Сирил Нгонге покачи на 2:0 с хабав шут от дустанция.

Емполи върна надеждите си с гол в 64-тата минута на мача след комбинация между полските национали Бартош Берешински и Шимон Журковски, при която вторият се разписа.

Три минути преди края Верона остана с човек по-малко след втори жълт картон на Онджей Дуда, но Емполи нямаше време да реализира численото си предимство в изравнителен гол.

В класирането Верона се изкачи на 17-о място със 17 точки след 20 кръга, докато Емполи е на 19-о място с 13 точки.

Неочакван герой донесе победата на Наполи срещу последния в 96-ата минута (ВИДЕО)

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS