Италианският гранд Интер прави изненадващ опит да си осигури услугите на позабравен френски футболист, съобщава италианската преса, позовавайки се на "Gazzetta dello Sport". След като удариха на камък в опитите си да привлекат Дан Ндойе и на фона на несигурността около евентуалното завръщане на Иван Перишич, спортните директори Бепе Марота и Пиеро Аузилио са се насочили към Муса Диаби.

Френското крило, роден през 1999 г., в момента е част от саудитския Ал Итихад, където треньор е бившият наставник на Милан - Серджо Консейсао.

Ръководството на „нерадзурите“ вече е получило положителен отговор от самия футболист. Диаби, който е роден в Париж, но е от малийски произход, има опит в италианския футбол с екипа на Кротоне и може да се похвали с 11 мача за националния отбор на Франция.

Саудитският клуб го привлече през 2024 г. от Астън Вила срещу впечатляващата сума от 65 милиона евро. Сега Интер се надява да го върне в европейския футбол, разчитайки на желанието на самия играч.

Към момента италианският клуб среща съпротива от Ал Итихад. Предложението на Интер е за платен наем с право на откупуване, фиксирано на 35 милиона евро. Саудитската страна обаче все още не е дала съгласието си за подобна сделка. Въпреки това преговорите са в ход и в Интер се надяват да постигнат пробив.

Успешното привличане на нов футболист в предни позиции може да доведе до раздяла с друг играч. Според информацията бразилецът Луис Енрике може да бъде продаден, като към него има конкретни оферти от английския Борнемут и турския Бешикташ.

Синът на бивш футболист на ЦСКА подписа с Интер

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS