Интер победи Удинезе с минималното 1:0 в среща от третия кръг на Серия А. „Нерадзурите” постигнаха трета победа от три мача и комфортно заемат първото място към този час. Единственото попадение падна в 44-тата минута, дело на Стефано Сенси.

Интер започна силно двубоя и още в 6-тата минута Матео Политано изпусна златен шанс да даде преднина на домакините. Стефано Сенси пък изпробва рефлекса на вратаря на гостите Хуан Мусо, но аржентинецът отговори подобаващо.

В 35-тата минута дойде моментът, който наклони везните в полза на Интер. Звездата на Удинезе – Родриго де Пол влезе в остра размяна на епитети с Антонио Кандрева и аржентинският халф не издържа и удари без топка с шамар противника си. Съдията с помощта на ВАР се увери за грубите действия на Пол и го изгони с червен картон. Така гостите останаха с човек по-малко след малко повече от половин час игра.

Мачът се изостри и в 44-тата минута падна голът на Сенси. Нисичкият халф засече центриране на Диего Годин и с глава от вратарското поле я вкара във вратата на гостите.

През второто полувреме численото неравенство си каза думата и Интер продължаваше да атакува, но до втори гол така и не се стигна.

Алексис Санчес записа първи минути като футболист на „нерадзурите”, след като се появи в 79-тата и дори изпусна възможност да отбележи гол в 84-тата минута.

В следващия кръг Интер се изправя срещу Милан в дербито на Милано. Двубоят е на 21.09.