Тъй като Анж-Йоан Бони ще се присъедини към Интер, а Франческо Пио Еспозито показа голям напредък на Световното клубно първенство, Интер вероятно ще се откаже от Расмус Хьойлунд от Манчестър Юнайтед.

Интер планираше да привлече двама нападатели през летния трансферен прозорец през 2025 г., а една от бъдещите им покупки е почти завършена. Италианският колос ще подпише с нападателя на Парма Бони за приблизително 24 милиона евро.

Нападателят на Манчестър Юнайтед Хьойлунд се очертаваше като потенциално второ подкрепление в атака на Интер, но последните новини от Италия показват, че „нерадзурите“ бият отбой за датчанина.

Интер се договори с Парма за голмайстор

Солидното представяне на Пио Еспозито, гарнирано с гол срещу Ривър Плейт, ще му спечели място при „нерадзурите“ за предстоящия сезон, пише „Gazzetta dello Sport“.

Възпитаник на клубната академия, Еспозито се завърна в Интер след двугодишен престой под наем в Специя в Серия Б, където вкара 22 гола в 79 мача.

„Мога да кажа, че това е най-емоционалният ден в живота ми, както във футбола, така и като цяло“, каза Еспозито след гола срещу Ривър.

Интер прави ключови финансови ходове с нова емисия облигации на стойност 350 милиона евро

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS