Йордан Йовчев: Тръгваме с големи амбиции за младежкото Световно

dsport.bg

Днес националните отбори за младежи и девойки заминаха за участие в шампионата на планетата. При младежите съставът ни е – Здравко Добрев, Даниел Трифонов, Кристофър Ногейра и Максим Казанджиев, а при девойките – Елена Николова, Никол Соколова и Виктория Венциславова.

"Можем да се похвалим, че се класирахме за световното първенство за младежи и девойки в Анталия с пълни отбори. С този отбор при младежите преди три години спечелихме бронзов медал в отборното на европейското първенство. Сега събитието е много по-мащабно. Хубавото е, че вече имаме и девойки, които ще вземат участие. Тръгваме с големи амбиции за това състезание“, сподели пред БНР легендата в спортната ни гимнастика Йордан Йовчев.

"Подготовката мина добре. Нашият спорт е травматичен, имаме си проблеми, но се справяме. Смятам, че отборът ще ни донесе повод за гордост. Хубаво е, че при младежите в самия отбор има конкуренция. Така състезатеите израстват и както спортисти, и като характери. Освен за добро представяне в отборната надпревара, се надяваме и на няколко финала, но всичко е въпрос на изиграване. Имаме своите шансове, както при девойките, така и при младежите“, допълни още олимпийският ни вицешампион на халки от Игрите в Атина през 2004 година.

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS

Станете част от новата платформа на dsport!

Слушайте ексклузивните аудиоистории на Томислав Русев и Ирина Русева за най-щурите предавания на футболни мачове по Дарик радио, традиционен седмичен обзор с Ники Александров, както и коментари на Стефан Стоянов за Меси, Роналдо и останалите звезди на футбола само в страницата на dsport в Patreon! Включете се тук

Прочетете още