Новият европейски шампион Испания завоюва рекордна четвърта европейска титла, след като спечели финала на Евро 2024 с 2:1 над Англия.

Баската ярост порази Англия и качи Испания на европейския трон за четвърти път (ВИДЕО)

Испанците бяха най-константният отбор по време на турнира в Германия, като от самото начало тимът на Луис де ла Фуенте показа приятна за окото и резултатна игра, с която си спечели симпатиите на неутралните фенове.

Испания вече еднолично е №1, списък с всички европейски шампиони

„Ла Роха“ постави рекорд по отношение на головете, които отбеляза във фазата на елиминациите, реализирайки 10 попадения в рамките на 1/8-финалите, 1/4-финалите, 1/2-финалите и големият финал.

Испания спечели Евро 2024 по безпрецедентен начин със 7/7 победи

Испания победи Грузия с 4:1, след което надви Германия с 2:1 след продължения, като същият бе резултатът и в мачовете срещу Франция и Англия, но в редовното време.

Защо има карамфил върху гърба на Испания за Евро 2024?

Нито един друг отбор в историята на Европейските първенства не е успявал да вкара толкова голове по време на елиминации, като това се дължи и на разширения формат на турнира, който от 2016 г. включва 24 отбора и в елиминациите всеки отбор може да изиграе до 4 срещи.

Семпла, но символична церемония закри Евро 2024 (ВИДЕО)