Реал Мадрид спечели много важни три точки в борбата за титлата в Испания, надигравайки с 2:0 един от конкурентите в челото на таблицата – Реал Сосиедад, с 2:0 като гост в мач от 16-ия кръг на Ла Лига. В герои за „кралския клуб“ се превърнаха Винисиус Жуниор и Лука Йович, които се разписаха през второто полувреме и донесоха победата на Реал Мадрид.

По този начин преднината на тима на върха в класирането в Испания набъбна до 8 точки спрямо втория Севиля. Хората на Карло Анчелоти имат 39 точки, докато тези на Хулен Лопетеги са с 31. Андалусийците все пак са с мач по-малко от Реал Мадрид (15 срещу 16), но при все това преднината на „лос бланкос“ е плашеща, още повече, че те победиха всички от тимовете в челото на класирането, срещу които са играли дотук през сезона.

Историческа справка показва, че с тази преднина на върха на този етап от сезона, Реал Мадрид би трябвало да триумфира с шампионската титла в края на пролетта на 2022 г. В предишните 4 случая, когато даден отбор е водел с 8 или повече точки на втория в Ла Лига след изминаването на 16 мача, в края на кампанията този тим е вдигал шампионската титла.

Това на три пъти прави Барселона – през сезон 2004/2005, 2008/2009 и 2012/2013 г. Освен каталунците, същото се случи и с Депортиво Ла Коруния през сезон 1999/2000 г., когато в края на сезона оттборът от Северна Испания се поздрави с титлата в Испания.

Реал Мадрид задава шампионското темпо в Ла Лига, въпреки че загуби Бензема (ВИДЕО)

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS