Италия постигна минимална победа с 1:0 срещу Босна и Херцеговина в последната си контрола преди началото на Евро 2024. Единственият гол отбеляза Давиде Фратези в 38-ата минута, когато получи подаване на Федерико Киеза.

Италия бе по-дейният тим, отправи повече удари, но не успя да вкара повече голове.

На почивката между двете полувремена овациите на публиката в Емполи бяха за националите до 17 години на Италия, които станаха европейски шампиони преди няколко дни. Те направиха почетна обиколка с трофея.

Първи до голово положение стигнаха футболистите на Босна. Харис Хайрадинович влезе в наказателното поле и опита да преодолее Донарума, стреля, но стражът се справи добре и спаси.

В 11-ата минута Федерико Киеза стреля, но защитник блокира пътя на топката към вратата.

В 18-ата минута Юсуф Газибегович стреля от пряк свободен удар, но Донарума направи страхотно избиване.

Италия поведе в 38-ата минута. Давиде Фратези се включи добре в атаката и засече чудесно центриране на Федерико Киеза в наказателното поле, изпращайки топката в мрежата на босненците – 1:0.

В 53-ата минута домакините бяха близо до втори гол. Давиде Фратези получи подаване в наказателното поле, но изпрати топката над гредата.

В 73-ата минута Джанлука Скамака пропиля страхотен шанс да вкара втори гол. Той получи пас в наказателното поле и стреля моментално, но топката бе спасена.

До края на срещата не се случи нищо интересно и Италия спечели минимално.