Италианската федерация обмисля да съди Манчини

dsport.bg

Президентът на италианската футболна федерация Габриеле Гравина разкри, че италианската федерация обмисля съдебни действия срещу бившия треньор на "адзурите" Роберто Манчини.

„Съветът възложи на професионалист да предостави правно-техническо становище, за да се разбере дали е възможно да се получи обезщетение“, каза Гравина, цитиран от Repubblica.

Гравина добави, че Съветът ще обсъди по-нататъшните стъпки след становището на професионалиста, нает от FIGC.

Манчини внезапно се оттегли като треньор на Италия през август, подписвайки със Саудитска Арабия само няколко седмици по-късно.

Бившият селекционер на Италия обясни, че напускането му не е свързано с офертата на Саудитска Арабия, което предполага, че някои решения, взети от Гравина, особено по отношение на неговия персонал, са довели до оставката му.

Сега FIGC искат да проучат дали могат да поискат обезщетение за внезапното напускане на Манчини.

Пътищата на Гравина се срещнаха с Манчини в Рим в сряда вечерта по време на галавечеря.

„Поздравих Манчини, когато го срещнах вчера, защото уважението и образованието са ключови ценности в спорта“, завърши президентът на FIGC.

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS

Станете част от новата платформа на dsport!

Слушайте ексклузивните аудиоистории на Томислав Русев и Ирина Русева за най-щурите предавания на футболни мачове по Дарик радио, традиционен седмичен обзор с Ники Александров, както и коментари на Стефан Стоянов за Меси, Роналдо и останалите звезди на футбола само в страницата на dsport в Patreon! Включете се тук

Прочетете още