Бившият италиански футболист и модел Джовани Падовани беше осъден на доживотен затвор за убийството на бившата си приятелка Алесандра Матеучи.

Всичко се случи само седмици след като тя съобщи, че я преследва. Падовани я причакал пред къщата и й нанесъл побой, след което тя починала.

Бившият футболист я засякъл да говори по телефона със сестра си Стефания, която чула писъци, докато той я нападнал първо с чук и юмруци, после с бейзболна бухалка, а накрая и с пейка, която намерил в близкия парк.

„Тя излезе от колата и започна да крещи: „Не, Джовани, моля те.“ Аз бях на телефона. Веднага се обадих на полицията, която скоро пристигна”, каза сестрата на убитата.

Линейката се отзовала скоро, но нямало спасение.

Още преди това престъпление Падовани е упражнил насилие над бившата си приятелка. Той трошил вещи около дома ѝ, непрекъснато ѝ звънял и ѝ писал съобщения след раздялата, поради което тя сигнализира в полицията. Това обаче не го спряло и той се опитал да повреди колата ѝ, а съседи го видели да се катери на терасата.

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS