Васил Божков се подигра с Левски и феновете му, за да спасява себе си. Така окачестви операцията с разнасянето на футболните акции главният прокурор Иван Гешев пред БНТ.
„За мен това е подигравка с един от най-великите футболни клубове, с привържениците му и с името Левски. Ясно е, че става въпрос за поредна стъпка в определена защитна стратегия", заяви Гешев.
„Това показва, че човекът, който го прави, не го интересува съдбата на клуба и не е левскар. Никой, който милее за съдбата на клуба, няма да направи това. Той го постави за заложник на собствените си интереси.", категоричен е главният прокурор с уговорката, че случващото се в тази посока не е предмет на действия от страна на прокуратурата.
Гешев направи сравнението между стратегията на укриващия се в Дубай хазартен бос и банкера Цветан Василев, като отбеляза, че, разбира се, „обвиняемият Божков внася своите нюанси с журналист, който определя себе си като зайчето "Спиди" или пощенски гълъб с акции".
„Впечатлението ми е ,че това е поредна серия от един несвършващ сериал, който започна с активните действия на прокуратурата по отношение на лица, като Цветан Василев, които се чувстваха недосегаеми в този криминален преход, източваха се милиарди, никой не ги закачаше, тогава те живееха в една правова държава, когато прокуратурата активно работеше. Правовите държави станаха Сърбия и други от Близкия Изток. Матрицата е една и съща - почва се с епистоларни писма, писания във Фейсбук всичко е едно и също. После вървим към това, че поредният случай се използва в зависимост от определени сили, те не са приятели, но имат общи интереси и общ враг - прокуратурата", анализира ситуацията Иван Гешев.
Гешев призна, че не е чел поста на Божков в социалната мрежа, който твърди, че е снимка на оригинален чат с Владислав Горанов. „Честно да ви кажа, не си причиних това да чета тези есемеси. Колегите казаха, че в тях не виждат нещо, което да налага някаква правна реакция от страна на прокуратурата", коментира Иван Гешев.
Гешев припомни, че обвиненията спрямо Божков засега са. По първото е обвиняем, а по второто още няма повдигнати обвинения.
„Трябва да е ясно, че българският главен прокурор, каквото и да твърдят кръговете около Прокопиев и НПО около тях, главният прокурор не ръководи досъдебното производство, а осъществява контрола", каза обвинител номер едно. Той отрече да работи по списък и даже добави, че ако приеме тази метафора, то Божков отдавна не е първи в този списък, където присъства Цветан Василев, Арабаджиеви, Баневи, всички вече изправени пред българския съд.
„За никого не е тайна, че тези хора разполагат с много голям финансов ресурс, това са хора, които са били недосегаеми през годините и по една или друга причина държавата не е свършила своята работа", обобщи Гешев
Георги Попов: Апелирам Борисов да даде акциите на Сираков, който се съгласи
Легенди на Левски с призив към Божков: Върнете акциите в нашите ръце
Фурнаджиев: С тези фенове Левски няма да фалира
Домусчиев: Бих помогнал на Левски, ако мога да бъда полезен
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS