Борусия Дортмунд записа втори пореден слаб мач в Бундеслигата. В първия кръг “жълто-черните” победиха Кьолн с 1:0 след гол в 88-ата минута на Дониел Мален. Нидерландецът отново отбеляза срещу Бохум, но този път Дортмунд стигна само да равенство в гостуването си. Срещата завърши 1:1 като Бохум поведе в 13-ата минута с попадение на Кевин Щьогер. Мален отбеляза 11 минути след началото на втората част след асистенция на Юлиан Брандт. През миналата кампания двата отбора завършиха при същия резултат на “Ревирпауър-Щадион”.

Унион Берлин записа втори пореден успех с 4:1 след разгром над новака Дармщад. Робин Госенс отбеляза два гола за успеха, който беше постигнат въпреки факта, че Брендън Арънсън остави Унион с човек по-малко още в 21-ата минута. Госенс откри резултата още в 4-ата минута, но Марвин Мелем изравни три минути след изгонването на Арънсън. В 34-ата минута Госенс отбеляза втория си гол, а само пет минути по-късно Кевин Беренс вкара четвъртото си попадение от началото на сезона. Крайният резултат беше оформен от Данильо Дуки.

Волфсбург победи Кьолн като гост с 2:1, докато Вердер Бремен с Илия Груев записа драматична загуба от Фрайбург с 0:1 след гол в 97-ата минута. Българинът влезе като резерва в 87-ата минута. Хофенхайм пък направи зрелищен обрат срещу Хайденхайм, след като новакът поведе с 2:0, но три гола в рамките на 13 минути осигуриха първата победа за сезона на "Хофе".

Хьонес: Байерн не беше на правилния път и се нуждаеше от промени