Българският централен защитник на Козенца Андреа Христов получи червен картон при равенството 1:1 срещу Юве Стабия в мач от десетия кръг на Серия Б.

Фабио Майстро изведе Юве напред в 16-ата минута, а в 39-ата Мануел Рикиарди изравни. В 66-ата минута се стигна до директното изгонване на Христов.

Козенца заема предпоследното 19-о място във временното класиране с едва седем точки, докато Юве Стабия заема шестата позиция с 15.

Кремонезе на Валентин Антов победи Слаернитата с 2:1 у дома по същото време. Българският национал влезе от резервната скамейка в 86-ата минута.

Още до почивката тимът на българина поведе с 2:0 чрез Микеле Колоколо (20‘) и Федерико Бонацоли (45‘). Салернитана намали изоставането си в 55-ата минута с гол на Джан Марко Ферари.

Кремонезе е в борбата за промоция в Серия А, като се намира на четвърто място със 17 точки, докато Салернитана е на дъното, заемайки 15-ата позиция с 11.