Изигра 5 мача за Реал, вкара гол на Лудогорец, сега е звезда в САЩ

Испанският полузащитник Алваро Медран изживява най-добрия си сезон като професионален футболист. В момента той е част от Чикаго Файър и наистина блести.

Вероятно дори феновете на Реал Мадрид не се сещат за Медран, който записа едва 5 мача за „белия балет“ в своята кариера. Той има и един гол... в Шампионската лига срещу Лудогорец.

Испанският вестник AS разказва историята на Медран, който снощи бе обявен за MVP на мача срещу Орландо Сити в MLS.

В последните три кръга той неизменно влиза в идеалните 11, а в последните три мача даде пет асистенции, а в Испания твърдят, че завръщането му в Ла Лига е твърде вероятно.

През 2011 година Медран се присъединяма към Реал от Кордоба, но трудно попада в първия отбор. След  пристигането на Карло Анчелоти той е повикан в първия отбор и на 4 април 2014 година попада в групата за мача срещу Реал Сосиедад, но без да се появи на терена.

Дебютът му идва доста по-късно. През следващия сезон той заменя Лука Модрич в мач срещу Леванте, а постепенно Анчелоти го вкарва в групата на Реал.

Той е част от „белия балет“ в мачовете срещу Ливърпул в групите на Шампионската лига, но дебют на „Сантяго Бернабеу“ прави на 8 ноември срещу Райо Валекано. Месец по-късно идва първото и единствено попадение с „белия“ екип. Лудогорец гостува в Мадрид в последен мач от групата на Шампионската лига. Медран влиза на терена в 82-ата минута като смяна на Гарет Бейл, а само 5 минути по-късно оформя крайния резултат 4:0.

След това футболистът е даван под наем в Хетафе и Валенсия, а окончателно е продаден при „прилепите“ през 2016 година. Следватт нови наеме в Алавес и Райо Валекано. След края на договора му с Валенсия през 2019 година 6 месеца е без отбор, мести се в САЩ и от 1 януари 2020 година е част от Чикаго Фейър, където успява да разгърне потенциала си напълно.