Рафиня изненадващо бе избран за Играч на сезона в Ла Лига. Бразилското крило на Барселона финишира пред съотборника си Ламин Ямал и голмайсторът на първенството Килиан Мбапе, които обраха по-голямата част от гласовете на феновете.

Вотът на привържениците е 40% от избора за наградата. Рафиня изигра страхотен сезон, в който се отчете с 18 гола и 9 асистенции за шампиона на Испания. Каталунците спечелиха 28-ата си титла с актив от 88 точки и брилянтна демонстрация на атакуващ футбол.

Рафиня спечели наградата за играч на месец август и бе сред кандидатите през януари. Във финалното гласуване той завърши пред съотборниците си Ямал, Педри и Роберт Левандовски, както и Мбапе, Винисиус, Джуд Белингам (Реал Мадрид), Иско (Бетис) и Оиан Сансет (Атлетик Билбао), които също завоюваха Играч на месеца през този сезон.

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS