Едва година след като пристигна в Айнтрахт Франкфурт, нападателят Ели Уаи вече си стяга багажа. Той се завръща в родната Франция, за да се опита да даде тласък на кариерата си в отбора на Ница, където ще играе под наем.
Трудният период в Германия
Приключението на Ели Уаи в Бундеслигата се оказа кратко и неуспешно. Продаден за 26 милиона евро от Олимпик Марсилия на Айнтрахт Франкфурт през януари 2025 г., само шест месеца след пристигането си на „Велодром“, 22-годишният нападател не успя да повтори успехите на своите сънародници Рандал Коло Муани и Юго Екитике. Престоят му в Германия бързо се превърна в разочарование.
След 11 изиграни мача в рамките на шест месеца, в които не отбеляза нито един гол и не направи нито една асистенция, Уаи не успя да подобри представянето си и през първата половина на сезон 2025/2026. В 14 мача във всички турнири той записа едва 1 гол и 3 асистенции. Към слабата форма се добавиха и обтегнати отношения с неговия треньор, Дино Топмьолер. Германската преса бързо определи раздялата между двамата като неизбежна.
Завръщане на Лазурния бряг
Въпреки че се очакваше среща между всички страни по време на зимната пауза, събитията около нападателя се развиха светкавично. Ухажван от Севиля и Ница, Ели Уаи в крайна сметка избра да се завърне в Лига 1 с екипа на „орлетата“.
Nouveau challenge, grande motivation. ⚡ pic.twitter.com/I38vyaPg53
— OGC Nice (@ogcnice) January 1, 2026
„Ница обявява привличането на Ели Уаи, който идва под наем от Айнтрахт Франкфурт до края на сезона. Френският младежки национал ще подсили офанзивната мощ на „орлетата“. Бърз, мощен и с изострен нюх към гола, Ели Уаи вече се е доказал като един от най-обещаващите нападатели от своето поколение по терените на Лига 1“, се казва в официалното съобщение, публикувано от клуба от Лазурния бряг.
Неочаквани ходове и бъдещи предизвикателства
След престои в Монпелие, Ланс и Марсилия, Ели Уаи отново ще се състезава във френския шампионат. На Лазурния бряг той очакваше да работи отново с Франк Ез, с когото бяха заедно в Ланс през сезон 2023/2024, но в крайна сметка Уаи ще бъде под ръководството на Клод Пюел. Трябва да се отбележи, че този трансфер изненада мнозина.
Представянето на Уаи в Айнтрахт Франкфурт не беше единствената причина за учудването. Той ще се опита да възроди кариерата си в клуб, който също се намира в криза и току-що е сменил своя треньор. Колективният дух не е сред най-отличителните черти на „орлетата“ в последно време. Предстои да видим дали роденият в Куркурон нападател ще успее да опровергае критиците.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS

