Победната серия на Ал Насър, която включваше 7 мача за първенство и в Шампионската лига на Азия, приключи. Това се случи при равенството 3:3 в гостуването на Ал Холуд от 8-ия кръг на шампионата на Саудитска Арабия.

Интересното е, че мачът бе ръководен от най-елитния български съдия – Георги Кабаков, който показа общо 4 жълти картона в срещата и отсъди една дузпа.

Ал Холуд поведе в резултата още в 12-ата минута, когато Джаксън Мулека подаде на Майзиан Маолида и той прати топката в мрежата на Ал Насър.

Гостите обаче, изравниха 4 минути по-късно с гол на Аймерик Лапорт, а в 24-ата Талиска оформи пълния обрат.

Авансът на Ал Насър се запази само 4 минути, тъй като в 28-ата Мулека и Маолида повториха упражнението и отново поразиха вратата на Бенто.

Мулека затвърди доброто си представяне с гол за 3:2 в 71-ата минута, но в 4-ата минута на добавеното време Талиска донесе равенството за Ал Насър. Той вкара от дузпа в отсъствието на Кристиано Роналдо, който не бе в групата на тима.

С това равенство Ал Насър събра 18 точки на 3-ото място във временното класиране, докато Ал Холуд има 6 точки и е 14-и.

Саша Илич: Руската Висша лига е по-добра от първенствата в Сърбия и България