Кадис спря победната серия на Барселона в Ла Лига, след като успя да изтръгне точка от каталунците с равенство 1:1. И двете попадения в срещата бяха от дузпи. За Барса бе точен Лео Меси, а за Кадис се разписа Алеиш Фернандес.

В десетата минута Меси стреля директно от пряк свободен удар, но Ледесма се справи. В 16-ата минута Ледесма се разтегна, за да пресече опасно центриране. Минути след това Алба стреля от дистанция, но топката премина встрани от вратата.

В 18-ата минута Меси получи добър извеждащ пас от Бускетс, но изстрелът на десетката на Барса бе блокиран.

В 22-рата минута Педри намери Гризман в наказателното поле, но ударът на французина бе блокиран. Малко след това стражът на Леванте спаси шут на Меси от дистанция.

В 31-вата Иса препъна Педри, което доведе до дузпа за Барса. Зад топката застана Меси, който прати Ледесма в обратния ъгъл.
До почивката Де Йонг и Педри още два пъти пратиха топката във врата на Ледесма, но и двете попадения не бяха зачетени заради засади.

В 60-ата минута Меси подаде към Гризман успоредно на голлинията, но Ледесма успя да чукне топката преди французина да играе с нея.

В 73-тата Меси стреля от воле над вратата. В 87-ата минута Клеман Лангле направи дузпа за гостите. Алеиш Фернандес бе точен, с което донесе точката на Кадис.