Кайзерслаутерн поднесе изненада, елиминирайки Кьолн от Купата на Германия на 1/16-финалите от турнира, побеждавайки го с 3:2 в изключително драматичен мач на „Фриц Валтер Щадион“.

Домакините нанесоха първия решителен удар в мача в 20-ата минута. Марлон Ритер намери Ричмънд Тачи, който стреля от границата на наказателното поле. Топката рикошира и това заблуди Марвин Швебе, който бе безпомощен.

Кайзерслаутерн удвои аванса си в 47-ата минута, когато Ритер с диагонално подаване намери Кени Редондо на лявото крило. Той нахлу в наказателното поле и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на „козлите“.

Натискът на домакините се материализира отново в 65-ата минута. Кайзерслаутерн получи пряк свободен удар точно пред наказателното поле на Кьолн и Марлон Ритер директно вкара топката в мрежата на „козлите“ – 3:0.

Отговорът на Кьолн този път не закъсня. След центриране от пряк свободен удар на Флориан Кайнц, Ян Тилман стигна до топката и я прати в мрежата.

Единадесет минути преди края на редовното време Ерик Мартел получи жълт картон, след като бе изваден от игра, като това бе втори жълт картон за него и той получи червен, но това не се отрази на броя играчи на терена.

В 81-ата минута драмата се покачи, защото Бено Шмиц центрира прекрасно топката в наказателното поле на домакините, където резервата Марк Ут вкара гол с глава.

Когато Кьолн тръгна мощно напред, устремът на „козлите“ бе спрян от червен картон на опитния Флориан Кайнц.

До края на мача елитният тим натискаше, но Кайзерслаутерн удържа аванса си и така продължава напред за Купата на Германия.