Каква ситуация! Дебютант започна да свири, Байерн допусна обрат, а зрител стана четвърти съдия

Мачът между Хайденхайм и Байерн Мюнхен роди изключително любопитна ситуация, която едва ли някога ще се повтори. На почивката Байерн Мюнхен водеше с 2:0, а всички смятаха, че баварците ще вземат 3 точки.

Оказа се обаче, че главният съдия Роберт Шрьодер не може да продължи да изпълнява задълженията си, тъй като се е почувствал зле и е получил лекарска забрана да продължи да ръководи мача.

Така се стигна до ситуацията, в която четвъртият съдия Патрик Алт трябва да заеме мястото на Шрьодер на терена. Това всичко нямаше да е толкова любопитно, ако за Алт това не се оказа дебют в Бундеслигата. До този момент 39-годишният рефер имаше само мачове във Втора бундеслига, а със сигурност ще запомни дебюта си. Хайденхайм обърна точно в полувремето, в което Алт взе свирката.

Освен всичко се наложи и човек от публиката да започне да изпълнява ролята на четвърти съдия. На почивката по уредбата бе потърсен човек, който има правоспособност и е на стадиона като зрител, като такъв се намери и той пое нещата свързани с контрола на скамейките и провеждането на смените. Това става, тъй като ситуацията с главния съдия Роберт Шрьодер бе по-сериозна и не му позволи да продължи да бъде на терена.

Любопитното е, че човек от публиката се вика за втори път този сезон в Бундеслигата. Преди няколко седмици. В двубоя между Волфсбург и Кьолн в началото на годината страничният рефер Торбиен Зивер получи удар с топката и се наложи да бъде закаран в болница. Така четвъртият съдия трябваше да влезе в екшъна, а дикторът повика правоспособен рефер от публиката да поеме ролята на четвърти съдия.

Когато отидеш да се позабавляваш с приятели, но те викнат на престижна работа или как фен стана рефер по спешност

Салатиерата е на 3 точки от Байер Леверкузен след безценен успех в Берлин (ВИДЕО)