Калоян Бинев загуби битката за бронза в турнира по таекуондо от Европейските игри в Полша. В кат. 74 кг българинът стартира със загуба 0:2 от Недзад Нушич (Босна и Херцеговина), но съперникът му стигна финал и го изтегли към репежаш.

В него Калоян надви белгиеца Бадър Ахаб и това му осигури двубой за бронза срещу сърбина Стефан Таков. В решителния за отличието мач Бинев отстъпи с 1:2 и така остана на крачка от медалите.

В боксовия турнир Радослав Росенов се класира за четвъртфиналите. В кат. 63.5 кг българинът надигра категорично с 5:0 британеца Рийз Линч и вече е на победа от медалите. Успех и за друг наш представител днес - в кат. 71 кг Рами Мофид Киуан отстрани с 5:0 Тони Джас (Нидерландия) и се нареди сред осминафиналистите. В кат. 50 кг Златислава Чуканова загуби на 1/16-финал с 1:4 от полякинята Наталия Рок.  Кристиян Николов отстъпи в 1/16-финалите на кат. 80 кг пред хърватина Габриел Веочич с 1:4.

Късно снощи Христина Черкезова и Димитър Исаев се класираха със 74.2729 т. на престижното седмо място във финала на смесени двойки от програмата на артистичното плуване. При дамските дуети Далия Пенкова и Саша Митева се наредиха 12-и във финала на свободните изпълнения с 123.8229 т.

В спортната стрелба днес в надпреварата за прецизност на 25 м пистолет Антоанета Костадинова е 21-ва с 285 т., а и Мирослава Минчева – 23-а с точка по-малко. Утре дисциплината продължава с изпитанието за бързина от 10 ч. и финал от 13 ч. българско време. С 587 т. другият ни представител в стрелбата в днешните стартове Антон Ризов зае 13-о място в квалификациите на 50 м пушка и не попадна сред осемте финалисти

В модерния петобой Ралица Митева е 19-а след днешния квалификационен ден с 606 т.

Във фехтовката Иван Мандов стартира с победа 15:14 над Матияс Чачек от Чехия, но на 1/16-финал отстъпи пред Васил Хумен от Украйна с 9:15. Със загуба 10:15 започна и Тодор Стойчев срещу Века Базадзе, грузинецът след това стигна до полуфинал.