Новият временен мениджър на Арсенал Фреди Люнгберг направи неуспешен дебют начело на „топчиите“, завършвайки 2:2 при гостуването на Норич в мач от 14-ия кръг на Първа лига.
„Канарчетата“ са предпоследни в Премиършип, но на „Кероу Роуд“ успяха да вгорчат първия мач на шведския специалист. Норич повеждаше на два пъти, но и в двата случая Пиер-Емерик Обамеянг успяваше да изравни.
В началото на мача Шкодран Мустафи на два пъти имаше шансове за изстрел като особено при втория опит страхотно се справи стража на домакините Тим Крул. Малко след това обаче „канарчетата“ бяха тези, които откриха резултата чрез обичайния заподозрян Теему Пуки. Финландецът стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира и влезе във вратата на Бернд Лено за 1:0.
3 минути по-късно Арсенал получи идеален шанс да изравни, след като Кристоф Цимерман игра с ръка в наказателното поле и „топчиите“ получиха шанс да изпълнят дузпа. Обамеянг се възползва от възможността, макар че два пъти трябваше да стреля от бялата точка заради намеса на рефера при първото изпълнение, при което Крул бе спасил.
Краят на полувремето обаче донесе нов студен душ за Фреди Люнгберг и всички фенове на „топчиите“. Тод Кантуел получи топката на границата на наказателното поле, влезе в него и с хубав истрел покрай няколко играчи на Арсенал реализира за 2:1.
В началото на втората част гостите се втурнаха в атаки и отново Обамеянг бе човекът, донесъл възстановяване на статуквото. След центриране от корнер, изстрел на Мустафи бе блокиран, но топката отиде при габонеца, който от няколко метра не пропусна да реализира.
До края на двубоя Арсенал по-често владееше топката, но опасните положения бяха за „канарчетата“ като Лено трябваше да демонстрира класа при един опасен изстрел на Теему Пуки в 64-ата минута.
В класирането Арсенал е на осма позиция с 19 точки, а със своите 11 Норич заема предпоследната 19-а позиция.
В другия мач, игран по това време, Уулвърхемптън и Шефийлд Юнайтед завършиха 1:1 в мач на два от много добре представящите се отбори през кампанията. Лис Мусет откри за гостите във 2-ата минута, а в 64-ата Мат Дохърти изравни с глава след центриране на Раул Хименес.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS