Лионел Меси сложи капитанската лента на Интер Маями и стартира за първи път като титуляр за новия си тим при разгромната победа с 4:0 над Атланта Юнайтед в Купата на лигите. Аржентинският гений се отчете с два гола и една асистенция.

Топ Коефициенти Всеки Ден за Всички Мачове

„Чаплите“ си гарантираха първото място в минигрупата с шест точки, а след няколко дни Атланта и Крус Асул ще излязат в битка за второто място, след като допуснаха поражения от Меси и компания и нямат нито точки.

Още в осмата минута на срещата започна спектакъла на Лионел Меси. Той получи прецизно извеждащо подаване от свой съотборник и остана очи в очи с вратаря на изгодна позиция, стреля в левия страничен стълб с левия крак, топката се върна в него и той я прати в мрежата, асистирайки си сам с помощта на гредата.

По-малко от четвърт час по-късно Меси добави още едно попадение, и отново с по-слабия си десен крак. След добро нападение на Интер Маями в 22-рата минута Робърт Тайлър пусна отляво за Меси, а той от точката за дузпата вкара в долния ляв ъгъл.

В 44-ата минута на срещата Бенджамин Кремаски намери Тайлър, а той с красив изстрел в горния десен ъгъл покачи на 3:0. В 53-ата минута Тайлър също вкара втория си гол в срещата, след като получи извеждащо подаване на левия фланг от Лео Меси, който напусна терена в 78-ата минута.

В 84-ата минута Кристофър МакВей извърши нарушение в наказателното поле, а се оказа и последен в защитата, заради което получи директен червен картон. С последвалата дузпа се нагърби Тиаго Алмада, но вратарят на Интер Маями Дрейк Календър спаси.