Капитанът на Саутхемптън Джак Стивънс получи глоба от 50 000 паунда и наказание за два мача от Английската футболна асоциация (ФА) заради обидния си език към съдия по време на сблъсъка с Манчестър Юнайтед от Висшата лига миналия месец.

Стивънс беше изгонен за грубото си влизане в краката на Алехандро Гарначо при загубата с 0:3 от Юнайтед на 14-ти септември.

30-годишният защитник се скара със съдията Стюарт Атуел и четвъртия съдия Гавин Уорд, което доведе до подаването на доклад за извънреден инцидент.

"Защитникът призна, че около 79-ата минута, след като беше изгонен, е използвал обидни и оскърбителни думи както към съдията на мача, така и към четвъртия рефер", се казва в изявлението на ФА.

Стивънс сам присъства на заседанието на независимата регулаторна комисия и се извини за използването на обидния език.