Новият футболист на Арда – Бирсент Карагарен, даде обширно интервю пред клубния сайт на Арда, в което разказа как се е стигнал до трансфера му в клуба и коментира какви са целите пред него.
Бирсент, ти си поредният нов играч на Арда и с теб разговаряме на лагера на тима в Боровец. Как си, успя ли вече да се впишеш в новата обстановка?
- Здравейте! Мисля, че вече се адаптирах горе-долу към отбора и момчетата, за което им благодаря за топлото посрещане. Надявам се да направим един добър отбор и да изпълним целите на клуба.
Успя да изиграеш вече няколко мача, как се виждаш ти самия чисто игрово и с другите момчета?
- Все още се обиграваме, но се надявам скоро да можем да се разбираме, както се казва само с поглед. Смятам, че с течение на времето и мачовете, които ще играем все повече ще се стиковаме.
Ти имаш доста добра футболна визитка, предполагам е имало и други предложения към теб. Кажи ни защо избра Арда, кое наклони везните?
- Да, прав си, имах и други предложения. Избрах Арда, защото политиката на клуба много ми допада, разчитат на българи и на млади футболисти. Също така се взимат и по-опитни футболисти, които са играли доста време в България. Доста ми допада и стила на игра. Както знаете аз се познавам много добре с треньора и с директора на клуба, работил съм с тях, и това са част от причините за да избера да дойда в Арда. Не беше лесно да взема решението, но след две три седмици разговори с президента и с ръководството и реших, че това е правилната стъпка за моето развитие.
Едно от предложенията към теб бе от Локомотив Пловдив, а дори Арда игра контролна среща със "смърфовете". Ти бе доста мотивиран да се покажеш пред тях, поне така изглеждаше отстрани.
- Ами вижте, нямаше нищо конкретно. Аз просто съм мотивиран във всяка една контрола да вкарам гол, не специално срещу бившия ми отбор. Целта ми е да си затвърдя мястото в отбора. Няма нищо конкретно, че сме играли с Локомотив, все пак всеки един знае, какво означава този отбор за мен. просто във всеки един мач, или контрола аз трябва да се доказвам и да затвърждавам своето място.
Отборът на Арда ще играе за втори път в Европа, ти обаче имаш доста опит с такива мачове. Можем ли да кажем, че това ще е плюс както за отбора, така и за треньора, който ще има опитни играчи в европейските мачове?
- Да, така е. Можем да кажем, че имам определен опит с мачове в Европа, до този момент съм играл с три различни отбора. С Арда евентуално ще е мое четвърто участие. Надявам се с моя опит да съм полезен на отбора и да продължим напред. Също така се надявам да помагаме и на по-младите да се адаптират. Със сигурност няма да е лесно в Европа, но ние няма какво да губим.
Гласят те заместник на Станислав Иванов и Светослав Ковачев, летвата е доста високо вдигната.
- Да, така е. И двамата са много добри футболисти. Какво да ви кажа, ще дам всичко от себе си и само времето ще покаже дали съм успял.
Ти си роден в Асеновград, където започваш да играеш футбол, но първия си професионален договор подписваш с Волов Шумен, после отиваш в Локомотив Пловдив, кажи ми за този странен триъгълник.
- Ами след като свърши така да кажем юношеския футбол и трябваше някъде да започна да играя за мъжете. Минах през няколко отбора на проби и в крайна сметка в Шумен ме одобриха и ми предложиха професионален договор. Безкрайно съм им благодарен, че имах тази възможност. От там трябваше да се доказвам на всички, че имам място да играя в български отбори, което мисля, че в крайна сметка го направих.
Разкажи за първите ти стъпки в футболната топка, кога и как стана това.
- Беше доста странно, защото всичките ми приятели тренираха футбол, а мен ме беше страх от родителите ми да разберат, че играя футбол. Започнах да тренирам на 8 години и може би една година те не знаеха, че аз тренирам футбол. Нямах представа как ще реагират и ме беше страх да не ми се скарат, но после ми олекна, когато разбраха.
Още от първия ден те гледам, че си винаги усмихнат, според мен няма сила на света, която да те накара да я махнеш.
- Ами хората, които ме познават знаят, че аз винаги се усмихвам. Така съм свикнал от малък и може би съм един по-щастлив човек, ако мога така да кажа.
Успя ли да разгледаш Кърджали, какво впечатление ти направи града?
- Честно да ви кажа съм доста приятно изненадан. Определено без да обиждам хората, смятах, че Кърджали е малко по-застоял град. Но за тези две седмици се убедих в обратното, видях много млади хора и съм впечатлен от Кърджали.
Какво би казал на феновете на Арда?
- Мога да обещая, че ще дам всичко от себе си за отбора, искам с моята игра да ги радвам. Може да са сигурни, че аз ще се раздавам на сто процента.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS