Байерн Мюнхен се класира за третия кръг в турнира за Купата на Германия по много драматичен начин. "Баварците" трябваше да треперят при гостуването на Бохум, но все пак спечелиха с 2:1 и дори избегнаха продължения.

През първото полувреме домакините от Бохум, които са във Втора Бундеслига, откриха след като Дейвис си вкара нелеп автогол. Това стана в 36-ата минута. Байерн бе дал почивка на звездите си Роберт Левандовски и Фелипе Коутиньо, но тях трябваше да влизат, за да обръщат нещата през второто полувреме.

Носителят на Купата трябваше да трепери чак до 83-ата минута. Тогава Йозуа Кимих центрира чудесно към непокрития Серж Гнарби и националът на Германия успя да изравни. В 88-ата минута Бела-Кочап направи безобразна грешка, подхлъзна се и фаулира откъсващия се сам срещу вратаря Томас Мюлер. Реферът го изгони директно. Минута по-късно Кигсли Коман подаде към Мюлер, който успя някакси да отклони във вратата на Бохум и така баварците спечелиха с 2:1 и продължават напред.