Късен обрат над Осасуна изстреля Райо далеч от зоната на изпадащите (ВИДЕО)

Райо Валекано постигна обрат от 0:1 до 2:1 в домакинството си на Осасуна от 32-ия кръг на Ла Лига и така събра 34 точки, с които се изкачи до 14-ото място във временното класиране, където памплонци са 11-и с 39 точки в актива си. Головете за мадридчани вкараха Пеп Чавария и Иси Паласон, а преди това Мой Гомес се разписа за Осасуна.

На „Вайекас“ тимът от Памплона поведе в резултата в 29-ата минута, когато Мой Гомес получи чудесно подаване от Раул Гарсия и с удар по трева прати топката в мрежата, като по пътя си дотам, тя рикошира в левия страничен стълб.

Обратът в предградията на Мадрид започна 10 минути преди края на редовното време, когато след рикошет топката стигна до Пеп Чавария, който не се поколеба и с удар извън наказателното поле порази вратата на Серхио Ерера за 1:1.

В 84-ата минута Иван Балиу изведе Иси Паласон зад защитата на гостите и втория с удар от границата на наказателното поле прати топката в горния десен ъгъл, като по този начин донесе успеха на Райо Валекано и го отдалечи от зоната на изпадащите.

Аспас се разправи с Лас Палмас и отдалечи Селта от изпадането (ВИДЕО)