Късни голове, но без победител в последния мач от Бундеслигата

Аугсбург и Кьолн завършиха при резултат 1:1 в последния мач от 30-тия кръг на Бундеслигата. Мачът вършене при нулево равенство преди двата тима да си разменят по едно попадение в заключителните минути на срещата.

В 27-ата минута домакините пропуснаха дузпа. Тя бе отсъдена за безумно влизане на вратаря на Кьолн Тимо Хорн в краката на футболист на Аугсбург. Флориан Нидерлехнер се нагърби с изпълнението, но Хорн изкупи греха си и спаси шута от 11-те метра.

В 85-ата минута Модест отбеляза за Кьолн с хубав удар от 18 метра, а в 88-ата Макс изравни след удар от близо.

Двата отбора продължават да съседи в класирането съответно на 12-то и 13-то място.