Ювентус победи у дома с 3:0 Байер Леверкузен в двубой от група D на Шампионската лига. Попаденията вкараха Гонсало Игуаин, Федерико Бернардески и Кристиано Роналдо. Със спечелените три точки „черно-белите“ си поделят челното място в класирането в групата с Атлетико Мадрид. И двата отбора имат актив от 4 точки.

В 17-ата минута падна първият гол на „Ювентус Стейдиъм“. За домакините точен бе Гонсало Игуаин. Куадрадо изпрати дълъг пас към аржентинеца. Централният защитник Джонатан Тах не успя да се ориентира по най-добрия начин в ситуацията и не изчисти топката. Вместо това тя попадна във владение на Игуаин, който реализира за 1:0 с прецизен удар по земя в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Лукаш Храдецки.

Преди почивката аржентинският таран можеше да удвои аванса на Юве. В 37-ата минута стреля от границата на наказателното поле, но Храдецки се намеси подобаващо.

Час игра след първия съдийски сигнал преднината на домакините все пак бе удвоена. Топката бе центрирана отляво по земя, Кристиано Роналдо не успя да играе с нея и тя попадна във Федерико Бернардески, който се разписа за 2:0. Докато траеше радостта от гола, главният съдия прегледа повторение от попадението. След като не установи неточност, голът бе зачетен.

Байер Леверкузен не можеше да направи нищо по-интересно в нападение. Гостуващият тим не отправи нито един точен удар през мача, така че Войчех Шчесни не се не наложи да се намесва нито веднъж.

Минутка преди да изтече редовното време на срещата Кристиано Роналдо записа своето име сред голмайсторите. Влезлият от резервната скамейка преди минути Паоло Дибала го изведе на чиста голова позиция. За португалската звезда не представлява никакъв проблем да преодолее стража срещу себе си с перфектно насочен изстрел по земя.

По същото време Атлетико Мадрид се справи с тежкото си гостуване в Русия и се надделя с 2:0 срещу местния Локомотив Москва. Двата гола за „дюшекчиите“ паднаха в началото на втората част в рамките на 10 минути. В 48-ата минута Жоао Феликс завърши бърза атака на испанците за 1:0, а в 58-ата Томас Партей до голяма степен сложи точка на спора, след като реализира за 2:0.

В следващия кръг на Шампионската лига Атлетико Мадрид посреща Бауер Леверкузен, докато Ювентус Локомотив Москва.