Финалистът в Шампионската лига от миналия сезон – Борусия Дортмунд, започна участието си в основната фаза на турнира с победа с 3:0 като гост на Брюж. Джейми Байноу-Гитънс вкара две попадения за „жълто-черните“, докато Серу Гираси се разписа от дузпа, а преди това вратарят Грегор Кобел направи редица решителни спасявания.

Мачът в Белгия започна с шанс за гостите, които можеха да вкарат чрез Дониел Мален, но той не можа да уцели вратата с удар отблизо.

В 12-ата минута Грегор Кобел спаси самоотвержено удар на Рафаел Ониедика, а при добавката Хюго Ветлесен прати топката в напречната греда.

Брюж имаше нов страхотен шанс в 37-ата минута, когато Андреас Сков Олсен излезе сам срещу вратаря, но Грегор Кобел отрази удара, насочен към долния ляв ъгъл.

Малко след изтичането на час игра стражът на вестфалци отново се намеси вездесъщо, отразявайки шут на Ветлесен от границата на наказателното поле.

Ветлесен се свлече в наказателното поле в 67-ата минута, но исканията за дузпа бяха подминати от главния съдия.

Борусия дочака своя шанс в 76-ата минута, когато Емре Джан подаде към Джейми Байноу-Гитънс, който прати топката неспасяемо в мрежата на Симон Миньоле – 1:0 за Борусия Дортмунд!

Фрапантна вратарска грешка срещу ПСЖ закопа Жирона при дебюта му в ШЛ (ВИДЕО)

След този гол играта на тима на Нури Шахин потръгна и в 86-ата минута Дортмунд отново матира защитата на белгийците. Точен отново бе Гитънс, който направи мощен индивидуален рейд, който завърши с безкомпромисен удар в долния ляв ъгъл за 2:0.

До края на мача Борусия Дортмунд стигна и до трети гол, който бе дело на Серу Гираси. Той се разписа от дузпа в 95-ата минута, която бе отсъдена за нарушение на Брандон Мехеле срещу него самия.

По този начин "жълто-черните" тръгнаха с победа в дебюта на Нури Шахин начело на тима в най-силния европейски клубен турнир.

В следващия кръг от надпреварата за Брюж предстои гостуване на Щурм Грац, докато Борусия Дортмунд ще приеме Селтик на "Сигнал Идуна Парк".

Манчестър Сити изпусна Интер на Етихад (ВИДЕО)