В края на март 2023 г. световният шампион Аржентина премери сили в приятелски мач срещу доста незавиден съперник – Кюрасао. „Гаучосите“ разбиха карибската държава със 7:0, а Лионел Меси заби хеттрик, като неговите попадения бяха под №100, 101 и 102 с фланелката на родината му.

Тръпката е навсякъде с efbet.com

Вратар на Кюрасао в този мач е Елой Рум, който макар да допуска 7 гола, прави редица спасявания и предотвратява двуцифрения голов актив за световния първенец.

След мача Меси подарява фланелката си именно на стража, като прави нещо, което озадачава много 34-годишния Рум – на свой ред иска фланелката му.

„Всички искат фланелката на Меси, разбира се. Така че всъщност загубих надежда предварително. Куко Мартина, нашият капитан, каза преди мача: „Искам фланелката му!“. Тогава си помислих. Е, мога поне да си сменя фланелката с вратаря Емилиано Мартинес. Той е вратар от световна класа. Така че забравих за Меси", разказва Рум пред нидерландското издание „Voetbal’zone“.

Вратарят обаче решава да си пробва  късмета и да поиска фланелката на Меси: „Вече бях направил няколко спасявания срещу Меси и на полувремето, отивайки към съблекалнята, го го видях до себе си. Възползвах се и го попитах: „Бихте ли ми дали фланелката си след мача?“ Той каза: „Да, добре. Ще го направим, когато свърши.“ Все си мислех – сигурно е казал това на всички, защото всички го питаха. Така че наистина, не очаквах нищо от обещанието му“.

В момент от второто полувреме на мача вратарят на Кюрасао отново се озовава много близо до Меси и му напомня за обещанието на аржентинеца.

„През второто полувреме същото. Отново направих няколко спасявания при удари на Меси. И след края на мача той беше пред мен в наказателното поле. Казах му: „Хей, можеш ли да ми дадеш фланелката си?“ Той каза: „Да, разбира се!“ Той се обърна и свали фланелката си. Помислих си „Как? Толкова лесно?“ Той се приближи до мен и каза: „Добре игра. Ти си добър вратар.“ Когато си тръгвах, Меси ме попита: „Мога ли да получа твоята фланелка?“. Веднага си помислих: „Какво ще прави Меси с фланелката ми? Дадох му я и си стиснахме ръцете“.

Постъпката на Меси озадачава Елой Рум, който по това време играе в Кълъмбъс Крю, където има съотборник от Аржентина и затова се обръща към него за подробности за обичаите на Меси: „Не разбирах какво щеше да прави с фланелката ми. Тогава разбрах, защото научих от аржентинския си съотборник в Кълъмбъс Крю, че Меси пази фланелки, които имат специално значение за него. Той има цяла колекция от фланелки на съперниците си в дома си. Вероятно искаше моята, защото тя е на вратаря, срещу когото той вкара своя стотен гол за Аржентина. Може би моята фланелка е някъде в колекцията му“.

Вратарят, допуснал 7 гола от Аржентина: Сбъдната мечта, играх срещу Меси

Бивш халф на ЦСКА и защитник на Локо Пд не можаха да спасят Кюрасао от урагана на Аржентина и Меси