Легендарният треньор на Чикаго и Лос Анджелис Фил Джаксън преди години сподели своя теория, според която отбор, достигнал до 40 победи, преди да отбележи 20 загуби през сезона, може да се смята за претендент за титлата.

В последните 44 години, едва три отбора печелят титлата, без да са отговаряли на правилото в редовния сезон (Хюстън през 1994-95, Детройт през 2003-2004 и Маями през 2005-06 г.), без да се смятат годините, в които имаше локаут или пандемия.

Dsport.bg реши да провери кои са тимовете, които за момента имат шанс да запишат своята 40-а победа по-рано, отколкото 20-а си загуба.

Правилото вече е изпълнено за два от тях – Оклахома и Кливлънд, които към днешна дата имат по 43 победи и съответно 9 и 10 загуби.

Много близо до това са Бостън и Мемфис, които имат респективно 38-16 и 36-17, докато с по-малки шансове са Ню Йорк (35-18), което означава, че Никс трябва да запишат поне пет победи в следващите си шест мача.

На теория шансове имат Денвър и ЛА Лейкърс, които към момента са с 35-19 и 32-19, или иначе казано една загуба би ги извадила от групата на реалните претенденти.

Ако правилото се потвърди и тази година, Оклахома, Кливланд, Бостън, Мемфис, Ню Йорк и евентуално Денвър и ЛА Лейкърс имат шанс да спечелят титлата. Кой отбор според вас е основен претендент за отличието?

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS