Колумбия постигна успех срещу Чили с 4:0 и се върна на пътя на победите в Световните квалификации в зона Южна Америка. В предишния си мач "лос кафетерос" изненадващо загубиха от Боливия с 0:1.

С успеха колумбийците събраха 19 точки и остават на второто място, докато Чили е закотвен на последната позиция с едва 5 спечелени точки.

Лионел Меси попиля Боливия (ВИДЕО)

Резултатът бе открит от Давинсон Санчес в 34-ата минута. Той засече центриране от корнер. При удара му се получи сериозен рикошет, който заблуди Брайън Кортес.

В 52-ата минута Луис Диас удвои за Колумбия. Отборът на Боливия допусна огромна грешка при изнасянето на топката. Хамес Родригес я открадна и подаде към нахлуващия Диас, който нямаше проблеми да реализира.

Бразилия показа друго лице и разби Перу (ВИДЕО)

Осем минути преди изтичането на редовното време на двубоя нападателят на Астън Вила Йон Дуран продължи головата си форма. Той бе изведен от Луис Синистера в пеналтерията и с мощен изстрел не остави шансове на вратаря на гостите.

Крайният резултат бе оформен от Синистера в третата минута на продължението. След удобен рикошет топката попадна на пътя на футболиста на Борнемут. Първоначалният му опит бе спасен от Кортес, но при добавката той реализира в близкия ъгъл, въпреки че имаше бранител на Чили на голлинията.

Бранител на Левски не игра при загуба на Венецуела (ВИДЕО)

В друг мач от квалификациите, колебанията на Уругвай продължиха, след като отборът на Марсело Биелса не успя да запише успех в четвърти пореден двубой. "Урусите" направиха нулево равенство с Еквадор. В този период Уругвай няма и отбелязан гол.