Колумбия взе бронза на Копа Америка, голът падна в последната секунда (ВИДЕО)

Отборът на Колумбия завоюва бронзовите медали на Копа Америка, след като победи Перу с 3:2.

Мачът бе изключително интересен, а първият гол падна в края на първото полувреме, когато точен е Йошимар Йотун, с което перуанците поведоха в резултата. Попадението буквално се случи в заключителните секунди на първата част, когато футболистите на Перу направиха чудесна контрааката и Йотун се озова на голова позиция, от която не сбърка.

Второто полувреме започна с изключително бързо изравняване от страна на футболистите на Колумбия. Едва след 4 минути игра Хуан Куадрадо изпълни хитро пряк свободен удар. Всички очакваха той да центрира в наказателното поле, но Каудрадо избра пряк обстрел и изнанада стража на Перу за 1:1.

В 66-ата минута Колумбия стигна до пълен обрат. Голът падна след само две подавания. Стражът на Колубмия Варгас изпрати дълга топка към Лукас Диас, който си я пое, поведе я и с третото докосване я вкара в мрежата на Перу за 2:1.

Въпреки обрата обаче перуанците не се предадоха и успяха да изравнят резултата. Това се случи в 82-ата минута, когато точен бе Лападула. След центриране от ъглов удар нападателят на Беневенто бе най-добре пласиран в наказателното поле и с глава израни, а всички очакваха мачът да влезе в продължения.

На друго мнение обаче бе Лукас Диас. Халфът на Порто сътвори истински шедьовър в последната секунда на 3-минутното продължение, което бразилският рефер Клаус даде на мача. Диас получи топката от Луис Мюриел, тръгна успоредно на наказателното поле, дори се върна назад няколко метра, нагласи си топката и от около 20 метра със зверски шут вкара топката в мрежата на съперника.

Мачът предложи на зрителите пред телевизионните екрани изключителни изпълнения на футболистите на двата отбора, но Колумбия заслужи третото място в турнира.

Финалът на Копа Америка противопоставя Аржентина и Бразилия, а мачът ще се играе в събота срещу неделя през нощта.