Треньорът на Милан – Серджо Консейсао, говори на пресконференция преди визитата на Наполи. Португалецът каза, че не се определя за португалския Антонио Конте. Консейсао смята, че „адзурите“ от Неапол са огледало на Конте, както и един от най-добрите отбори в Италия.
„Ако не вярвахме, нямаше да бъда тук. Успяхме да работим различно от другите седмици с мачове на всеки три дни. Обстановката е добра и здравословна, с желание да имаме финал на нивото на Милан“.
Що се отнася до завръщането на Златан Ибрахимович на Миланело след три седмици отсъствие, Консейсао заяви: „Той не може да играе утре, за съжаление. Говорим с ръководството всеки ден, няма какво да кажем, те винаги са с отбора. Работихме в здравословна и добра среда, с много глад и най-важното нещо за нас е утрешният мач. Трябва да говоря за него“.
„Играл съм срещу Конте много пъти на терена, но сега се срещаме за първи път като треньори. Наполи е огледало на треньора си. На мен ми харесва да играя срещу най-добрите, а Наполи е сред най-добрите в Италия. И аз като Конте влагам страст в работата си. Харесва ми да живея интензивно. Дали се чувствам като португалския Конте? Не“, каза още треньорът.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS