Треньорът на Наполи, Антонио Конте, отнесе сериозно наказание от дисциплинарната комисия на италианската футболна лига. Специалистът е със спрени права за два мача и ще трябва да заплати глоба в размер на 15 000 евро заради поведението си по време на равенството 2:2 с Интер в мач от 20-ия кръг на Серия А.

Напрежението ескалира в 26-ата минута на второто полувреме, когато съдията отсъди дузпа в полза на Интер. Решението предизвика яростната реакция на Конте, който беше изгонен за „обида към съдийския екип“.

Според доклада на дисциплинарната комисия на Серия А, действията на треньора не са спрели дотук. След като е получил червения картон, Антонио Конте е изритал топка, намираща се встрани от терена, и се е приближил до четвъртия съдия по „заплашителен начин, използвайки многократно обиден език“.

В резултат на санкцията, италианският специалист няма да може да води отбора си от треньорската скамейка в следващите два важни мача от първенството срещу отборите на Парма и Сасуоло.

Наказанието идва в деликатен момент за действащия шампион на Италия. Към момента Наполи заема третото място в класирането на Серия А с актив от 39 точки, на четири зад лидера Интер.

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS