Мениджърът на Тотнъм Антонио Конте пожела всичко най-добро на бившия си отбор Челси, който в момента е подложен на сериозни рестрикции от британското правителства заради връзките на собственика Роман Абрамович с руския президент Владимир Путин.

В четвъртък на клуба беше забранено да продава билети за домакинските си мачове и „сините“ дори бяха принудени да затворят клубния си магазин, тъй като руският собственик Абрамович беше добавен в списъка със санкции на Обединеното кралство след инвазията на Русия в Украйна.

Освен това на Абрамович няма да му бъде позволено да продаде западната част на Лондон и са въведени мерки, за да се гарантира, че той няма да може да печели от дейността му.

Конте, който прекара два сезона на „Стамфорд Бридж“, печелейки Висшата лига и ФА Къп за това време.

„Не е лесно, не е лесно. Честно казано, жалко, защото бях треньор в Челси и се наслаждавах на тези два сезона. Освен това спечелих две титли, докато работех в този клуб. Жалко е да слушам за тази ситуация, не е лесно за играчите, не е лесно за Томас Тухел, за феновете, за целия клуб, за Челси“, каза Конте.

„Със сигурност обичам отбора и клуба, в който съм работил в миналото. Надявам се на най-доброто за тях. Честно казано, надявам се, че като цяло тази ситуация между Русия и Украйна ще приключи и да се намери мир, защото е твърде важно“, допълни италианският специалист.

Челси хваща влака за гостуването на Лил в Шампионска лига

Още един спонсор къса договора с Челси, ''сините'' губят над половин милиард

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS