Косово победи лесно Черна гора, като домакин и запази шаносве за класиране на Европейското първенство през 2020 година. Двубоят в Прищина завърши 2:0 за косоварите, като попаденията реализираха Амир Рахмани и Ведат Мурики. По този начин домакините продължават да преследват второто място в група "А" - на само точка зад Чехия.

Косово поведе още в 10-ата минута с гол на Рахмани, който след центриране от корнер изпревари вратаря на Черна гора Даниел Петкович и прати топката в мрежата на гостите. При това положение стражът на черногорците получи травма и се наложи по-късно да бъде заменен от колегата си от Левски Милан Миятович. В 34-ата минута вратарят на "сините" не успя да спаси своя тим от втори гол. Мурики стреля опасно, Миятович изби, но при добавката нападателят не сгреши и оформи крайното 2:0.

На 14 ноември косоварите гостуват на Чехия в мач, който може да реши съдбата на второто място. Черногорците пък излизат срещу Англия на “Уембли”.