Костадинов и Арсенал Тула разкатаха втория в Русия

Българският национал Георги Костадинов записа 90 минути при убедителната победа на неговия Арсенал Тула с 4:0 над Локомотив Москва в мач от 19-тия кръг на Руската Премиер лийг. Домакините вкараха всичките попадения през втората част, като победата донякъде може да се сметне за изненадваща, тъй като Локо Москва е на второ място в класирането.

В герой се превърна Евгени Луценко, който вкара два гола (63’ и 79’) и асистира за четвъртия, дело на Горан Каушич в 83-ата минута. Преди това, преднина бе дал Игор Горбатенко в 48-ата. Мачей Рибус от състава на Локомотив бе изгонен в 73-ата минута, след като си изпроси втори жълт картон.

С победата, Арсенал Тула зае 6-тото място в класирането с 25 точки, а Локомотив е втори с 34, но може да бъде изпреварен от Краснодар, ЦСКА Москва и Ростов.