Уелингтън Финикс с Божидар Краев в състава си завърши с класическа победа 3:0 срещу Макартър редовния сезон в А-лигата. По този начин новозеландския отбор ще трябва да изчака още няколко дни, за да разбере от каква позиция ще влезе в решаващите плейофи. Финикс си гарантира минимум второ място и директно класиране за полуфиналния плейоф, но може да стане и шампион в редовния сезон, ако Сентрал Коуст Маринърс загуби в домакинството си на Аделаида, в отложения мач между двата тима.

Краев започна титуляр за Уелингтън и остана на терена до 81-ата минута, когато бе заменен от Ван Хатъм.

Голмайсторът на Уелингтън Барбарусес откри резултата 22-ата минута, а домакините удвоиха своята преднина в 29-ата минута след попадение на Пейн.

Крайният резултата бе оформен от Завада от дузпа в добавеното време на двубоя.

В същото време Сентрал Коуст Маринърс спечели с 3:1 при визитата си на Нюкасъл Джетс.

Така Уелингтън е лидер в класирането с 53 точки, а Сентрал Коуст Маринърс е втори с 52 точки, но и мач по-малко.

Отложената среща между Сентрал Коуст Маринърс и Аделаида ще се играе на 1 май, когато ще стане ясно и крайната позиция на Уелингтън Финикс в редовния сезон.

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS