Краев отново вкара, но Жил Висенте изтърва победата (ВИДЕО)

Българският национал Божидар Краев отново се разписа за клубния си тим Жил Висенте, този път във вратата на Витория Гимараеш. Футболистът реализира второто попадение в двубоя от 14-ия кръг на португалското първенство, завършил при равенство 2:2.

Още в 9-ата минута домакините от Жил Висенте имаха страхотна възможност да излязат напред в резултата. Те получиха правото да изпълнят дузпа, след като Краев подаде към свой съотборник, който много добре си поведе топката, но бе фаулиран в наказателното поле от противников защитник. Сандро Лима изпълни дузпата, но бразилецът пропусна да отбележи.

Клод Гонсалвеш все пак откри резултата в 28-ата минута. Божидар Краев проби чудесно отдясно и центрира. Топката бе изчистена от отбраната, но попадна на крака на Гонсалвеш, който с чудесен удар от въздуха вкара за 1:0.

В 32-ата минута след добре развита атака от Жил Висенте Краев бе намерен на бялата точка, той добре пое, финтира вратаря майсторски и завърши на празна врата за 2:0.

През втората част Витория Гимараеш успя да навакса изоставането си и да си завоюва точка от мача. В 68-ата минута Маркъс Едуардс намали резултата до 1:2, а четири минути преди изтичането на редовното време Давидсон оформи крайния резултат 2:2.

След 14 изиграни мача Витория Гимараеш се намира на 5-ото място с актив от 21 точки, докато отборът на Краев е 12-ти със 17.

Краев наказа и Спортинг за голяма победа (ВИДЕО)