Кристъл Палас шокира Юнайтед насред "Олд Трафорд"

Манчестър Юнайтед допусна първа загуба за сезона във Висшата лига, след като отстъпи с 1:2 пред Кристъл Палас на своя стадион "Олд Трафорд". Попаденията за гостите бяхя дело на Джордан Аю и Патрик ван Анхолт. За Юнайтед точен бе Даниел Джеймс.

Това бе първа победа за Палас срещу Юнайтед във Висшата лига. Последният успех на тима над "червените дяволи" бе през 1991 година. Два сезона по-рано пък гостите печелят за последно на "Олд Трафорд", като резултатът отново е 2:1.

Кристъл Палас поведе в 32-ата минута с гол на Аю, който се възползва от разбъркване в отбраната на "червените дяволи" дошло след силно изритана топка от вратаря Висенте Гуаита. В средата на второто полувреме домакините получиха право да изпълнят дузпа след нарушение в наказателното поле срещу Стив Мактоминей. Зад топката застана Маркъс Рашфорд, но ударът му срещна гредата. Юнайтед обаче успя да стигне до попадение в 89-ата минута благодарение на младока Даниел Джеймс. В даденото от съдията продължение Палас вкара втори гол дело на Ван Анхолт, чиито силен удар мина под плонжа на Давид де Хеа.

Освен загубата Юнайтед понесе и още един удар, след като защитникът на тима Люк Шоу получи контузия и веднага след попадението на Кристъл Палас бе заменен принудително от Ашли Йънг.